Jsem potěšená, že jste si našli čas pro přečtení úvodního slova!

Tyto stránky se zrodily teprve nedávno. Jelikož se stále ještě rozvíjejí a tvarují, nemohu vám s jistotou říci, pro koho budou určeny, co všechno zde naleznete a na co přesně se můžete těšit. Mohu však sdělit alespoň ideu, kam se budou ubírat a k čemu vlastně jsou.

Tak především:

  • Mají pomáhat. Všude se omílá, jak je dnešní doba uspěchaná a mrzutá. Lidé se mohou přetrhnout, aby se jim nakonec v jejich životě nahromadila spousta zbytečných a bezduchých věcí. Pomalu se to ale začíná měnit. Mění se lidské myšlení, mění se i lidský způsob života. Stále více z nás se zabývá osobním a duchovním seberozvojem. Tyto stránky mají být takovým malým pomocníkem na této cestě. Poskytnou oázu klidu a nabídnou užitečné články založené na psychologii, víře a osobních zkušenostech.
  • Mají inspirovat. Univerzální návod na život neexistuje. Vše, co se kde dočtete nebo co vám kdo řekne, vám nemá vnutit cizí názor, ale má vás inspirovat. Dogmatické dodržování cizích pravidel a přejímání cizího světonázoru je úplně k ničemu, protože nevychází z vás samých a nemůžete tedy nikdy pochopit pravou podstatu věci. Skutečný užitek se skrývá v myšlenkách, které zplodíte vy sami, a které jsou kvůli své osobní povaze nepřenositelné.
  • Mají poskytnout trochu odlišný pohled na věc. Svět není jednoduchý a není jednoduché si v něm najít své místo. Ze všech stran se valí rady, jak přežít. Klid a mír v duši se nabízí všude možně, prostřednictvím náboženských směrů, vědeckých metod, rozvojových knih. O tom to ale není. Netvrdím, že nemohou poskytnout to, co nabízejí. Naopak mnohdy bývají velmi užitečné. Většina však nebývá ucelená, protože obsahují jen zrnko pravdy. A jejich automatické přijímaní za skutečnost nebo jejich neuvědomělé odvrhování neplodí nic dobrého.

Věřím, že se vám tu bude líbit a že naleznete to, co zrovna hledáte.

 


arienn.cz