Ahoj!

Jmenuji se Arienn, je mi 23 let a studuji psychologii na FF UK. Tento obor je mou životní vášní, něčím, co mě naplňuje a v čem se mohu s nadšením realizovat. Své poznatky, které jsem získala studiem i svými zkušenostmi (neustále zkoumám z hlediska psychologie sebe, ostatní i nejrůznější situace), bych ráda uplatnila právě tady, na tomto webu. Je hezké mít v hlavě spoustu nápadů a myšlenek, ale k čemu by to bylo, kdyby nemohly sloužit i ostatním?

Jsem člověk velmi kreativní a nadšený v tom, co dělá. Kromě psaní ráda tvořím hudbu, maluji (i když ne úplně nejlíp), vyrábím a vymýšlím všechno možné. Dalším mým dlouhodobým koníčkem je tanec a divadlo. Jsem takový umělecký typ; věčně zamyšlená a ponořená do vlastních světů. Ráda se rozvíjím – všemi směry. A ještě radši mám, když vidím výsledky své snahy a mohu se za to pochválit.

Jsem se svým životem spokojená, i když se musím často vypořádávat s různými překážkami, někdy menšími, někdy ohromnými. Pokud si ty překážky kladu sama, představují pro mě výzvu a přistupuji k nim s dobrou náladou. Pokud za překážky mohou jiní lidé nebo okolnosti, které jsem si sama nezpůsobila, hrozně se vztekám.

Co mi dělá radost a hřeje mě u srdce, je příroda, zvířata a děti. Mrzí mě, když vidím, jak se s přírodou, zvířaty i dětmi někdy zachází. Sama se snažím toto zacházení alespoň z části vyrovnat tím, že k tomu přistupuji aktivně a snažím se být prospěšná. A když se bavím s lidmi a zjišťuji, že to většině z nich také není jedno, mám dobrý pocit, že se věci obrací k lepšímu.

Teď už jsem asi na jeden nádech napsala všechno, co jsem napsat chtěla. Tento web jsem nezakládala proto, aby obsahoval články osobní povahy, myslím, že etapu blogování mám už za sebou. Představit se mi ale přišlo slušné. A navíc nemohu vyloučit, že se zde výjimečně nebudou objevovat články založené i na osobních myšlenkách a názorech, tomu se při autorském psaní asi nejde vyhnout.

Když už jsme u článků, neodolám a poznamenám jednu velmi důležitou věc: I když je většina založena na relevantních a potvrzených informacích, neberte je prosím jako dogma. Jako všechny teorie a doporučení, i mé články mají sloužit především jako inspirace a mají nabízet pomocnou ruku, kterou můžete, ale i nemusíte přijmout. Žádný psycholog a ani žádný vědec vám na klíčové životní otázky neodpoví se stoprocentní jistotou. Fakt, že pravdu a všechny odpovědi můžete najít pouze ve svém nitru, platí i v tomto případě. Veškěrá učení, ať už psychologická nebo náboženská, vám „jen“ pomáhají nalézt tam tu správnou cestu.

Doufám, že i mé stránky vám na této cestě pomohou a budu ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu! 🙂

S láskou
Arienn